Wydarzenia

20.11 – 03.12.2017

„CISZA” – obraz sprzedany na Aukcji UNICEF Polska „POLSCY ARTYŚCI DLA SYRII”

Obraz został sprzedany na charytatywnej aukcji obrazów „Polscy Artyści dla Syrii”, która odbyła się  z okazji podsumowania 70-lecia istnienia UNICEF Polska.

Osobie, która wylicytowała obraz bardzo gorąco dziękuję!

więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 


12.11.2017 – 9.12.2017

Galeria Metamorfozy
ul. Marszałkowska 81/20 , Warszawa
wystawa czynna do 9 grudnia 2017 r.
 wernisaż 10 listopada 2017 r., g. 18:00 
Kurator wystawy: Andrzej S. Grabowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


20.11 – 03.12.2017

„Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością przekazuję Państwu katalog obrazów znakomitych polskich współczesnych Artystów, którzy
zdecydowali się przekazać swoje dzieła na szczytny cel, jakim jest pomoc poszkodowanym w wyniku trwającej już 6 lat wojny w Syrii. Jest to piękny i hojny gest, za który z całego serca dziękuję w imieniu własnym, UNICEF Polska i wszystkich, którym dzięki pozyskanym środkom pomożemy, a w szczególności dzieci będących niewinnymi ofiarami konfliktów dorosłych.
1 grudnia 2017 r. będziemy w Warszawie świadkami prowadzonej na żywo aukcji   5-ciu dzieł przekazanych przez polskich Artystów. Jednocześnie, dzięki wsparciu udzielonemu nam pro bono przez portal aukcyjny Artinfo.pl, w dniach od 20 listopada do 3 grudnia br. możliwy będzie zakup pozostałych 22 obrazów na aukcji internetowej. Jestem przekonany, że wielu z Państwa, kolekcjonerów dzieł sztuki, będzie zainteresowanych nie tylko nabyciem tych cennych i wyróżniających się obrazów, ale również włączeniem się w łańcuch ludzi dobrej woli ogarniętych pasją pomagania innym, zwłaszcza tym, którzy obecnie są ofiarami największej tragedii współczesnego świata, czyli wojny. Pamiętamy o nich zwłaszcza dzisiaj dokonując podsumowania 70-ciu lat działalności UNICEF w Polsce i na świecie w myśl idei współzałożyciela UNICEF, dr. Ludwika Rajchmana, że „kiedyś nam pomagano, teraz my pomóżmy”.
Dedykuję te słowa wszystkim, którzy nawet drobną część swojej pracy i talentu włożyli w powstanie tego katalogu, jak też wszystkim zaangażowanym Artystom, którzy przekazali swoje dzieła na aukcje.

Marek Krupiński Dyrektor Generalny Stowarzyszenie UNICEF Polska”

Katalog aukcji


05.10.2017 – 16.10.2017

Galeria Sztuki na Prostej
ul. Prosta 2, Jabłonna-Legionowo       >>dojazd >>
wystawa czynna do 16 października 2017 r.
 wernisaż 5 października 2017 r., godz. 19:00 
Kurator wystawy: Robert Żbikowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Trzeba być odważnym artystą aby obecnie tworzyć malarstwo figuratywne, skoro mamy fotografię i inne wizualne media. Co ciekawe aparaty fotograficzne były już znane za czasów Cezanne’a, Matisse’a, Picassa czy też polskich artystów jak Nowosielskiego, Brzozowskiego, Lebensteina, a przecież nie wpłynęły jakoś istotnie na ich drogi twórcze 🙂 Co zatem sprawia, że malarstwo skutecznie broni się przed naporem coraz to nowych mediów?

Przykładem takiej niezłomnej artystki jest Kasia Środowska, tworząca w ramach dyscypliny sztuk pięknych jakim jest malarstwo. Nie znajdziemy w jej twórczości przypadku, swój artystyczny zamiar przelewa na płótno w stosunku 1:1. Co ciekawe, nie są to obrazy wydumane, a raczej podpatrzone w otaczającej nas rzeczywistości i tylko lekko fabularyzowane przez artystkę, która w sposób tylko sobie właściwy podporządkowuje powierzchnie płótna tworząc figuratywne obrazy. Materia malarska jest jej posłuszna i w stosunku do zamierzonego efektu jaki uzyskuje w dziele sztuki porównać można do medytacji, procesu twórczego i przenikania osobowości artystki do każdego elementu na obrazie
.
Kompozycja w budowaniu nastroju i dramaturgii dzieł z pod pędzla Środowskiej ma duże znaczenie. Te długie przestrzenie pustki tylko wzmacniają pojawiające się sylwety, a krajobraz jest nam znany, to taki krajobraz wewnętrzny, spójny z naszymi zmysłami. Błękity, biele i ugry przeplatają się tworząc przestrzeń dla głównych bohaterów. My jako widzowie łatwo wchodzimy w tę grę narzuconą przez Kasię i podążamy za jej iluzyjnym światem, stając się częścią tych historii zatrzymanych w kadrze bystrego oka wspaniałej malarki.

Dziękuję Kasi Środowskiej, że przyjęła zaproszenie i tym samym jest pierwszą artystką spoza Jabłonny pokazującą swoje prace w Galerii Sztuki na Prostej.”

Robert Żbikowski, Kurator wystawy 05.10.2017


21.07.2016 – 24.08.2016

Wystawa „NATURAlnie”

Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa 52
ul. Stalowa 52, Warszawa       >>dojazd >>
Wystawa czynna do 24 sierpnia 2016 r.
 wernisaż 21 lipca 2016 r., godzina 20:00 
Kurator wystawy: Anna Schwenk–Madejska

Wystawa "NATURAlnie"